Як допомогти дитині добре вчитися



Чому дитина не хоче вчитися?

Багатьох батьків таке питання ставить в безвихідь, тому що вони тільки не роблять: намагаються говорити з дитиною, переводять в іншу школу, карають фізично, позбавляють кишенькових грошей і задоволень, наймають репетиторів, перестають розмовляти, а в результаті - напружені відносини в сім'ї і ще більш замкнута в собі дитина. ПРОБЛЕМА №1: Дитина не хоче вчитись – лінь. «Лінь» - це «відсутність бажання діяти, працювати, любов до неробства» (словник Ожегова) Для більшості людей лінь - це щось нехороше, те, що заслуговує презирства, або просто дурощі, до якої не треба відноситися серйозно. І боротися з нею дуже просто: треба себе примусити. Але в тому-то і справа, що, коли лінь, то і примусити себе лінь. Виходить замкнутий круг. У психології під лінню найчастіше розуміють відсутність мотивації. Простіше кажучи, ходити в школу немає сенсу, немає інтересу, немає стимулу. От діти в певний час і питають вас, батьків: «А навіщо вчитись?» І що ви на це, дорогі батьки, відповідаєте? ...Щоб мати професію, щоб багато заробляти, щоб добре жити і ... ...Щоб тебе поважали, цінували, щоб реалізуватися, щоб приносити користь людям ... А хто є прикладом? Ви самі? Чи сусідський підліток з новою іграшкою? Чи “круті чуваки” з телевізора? ПРОБЛЕМА №2: Дитина не вміє вчитись Необхідне негайне втручання батьків – низькі оцінки є сигналом того, що дитина не може справитися зі своїми труднощами і їй потрібна допомога! Як виправити? Озброїтись терпінням і пам'ятати, що на виправлення ситуації буде потрібно багато часу. Знайти контакт з власною дитиною, встановити довіру – покажіть, що ви зацікавлені його досягненнями, пропонуйте допомогу. Не забувайте обговорювати, скільки часу на це потрібно…Це дитину стимулює – коли час обмежений, вона ставить менше опору. Молодші школяри не вміють працювати протягом тривалого часу.

ВИСНОВОК

Щоб підвищити мотивацію вашої дитини до навчання, слід:- показати свою роботу; - розказати, як ви вчилися; - впевнити дитину не на словах, а на ділі, що навчання, хоч і важка, але цікава справа, тобто займатися разом з нею.- допомагати їй в усьому, якщо хочете, щоб вона допомогала вам.- не показувати, що ваша дитина – ваша кровинка, для якої ви зробите непосильне, “все на світі для неї” (вона це розуміє – “просто так”), “полегшуєте життя” – все робити замість них або “ти не можеш це зробити, як треба… - зроблю краще сама!”- дайте дитини можливість насолоджуватися власними маленькими перемогами, винаходами, навіть з присмаком гіркоти невдач…. Це і є стимул.- зацікавлювати, шукати й знайти у своєї дитини ту стежку, яка їй цікава!- перестаньте її весь час контролювати, видавати цінні вказівки, і головне — ухвалювати за неї рішення.


Чого не слід робити батькам:

- Не дорікайте успіхами інших дітей. - Не насміхайтесь над невдачами дитини.- Не потрібна надмірна жалість до дитини. - Не читайте нотацій. Дитина і так все розуміє.

Педагогічні поради батькам

1. Головним показником успішності у початковій школі є техніка читання. Тому приділяйте найбільше уваги на відпрацювання швидкості, виразності та усвідомленості читання. Найкраще це робити на вихідних.2. Програмовий матеріал навчальних предметів ускладнюється та розширюється, в залежності від класу, але кожний з вас може працювати з власною дитиною вдома, допомагаючи їй вчитися, зацікавлюючи її. Ніхто, крім батьків, не може краще зрозуміти дитину, допомогти їй.3. Тримайте зв᾿язок з педагогами класу, консультуйтеся, відвідуйте уроки та виховні заняття – це допоможе вам зрозуміти дитину.4. Не загружайте понаднормово робочий день дитини різноманітними секціями, гуртками, спеціальними індивідуальними заняттями. Це призведе до перенапруження нервової системи, погіршення здоров ᾿я. Розвивайте тільки те, до чого дитина має уподобання.5. За необхідності заручіться допомогою психолога. Існують діти, які мають психологічні перепони щодо успішності.6. Повірте, тісна співпраця з вчителями та вихователями, зацікавленість у успіхах власної дитини, постійна підтримка її, скоро дадуть позитивні результати.

Дитячі прохання


Успіхи дитини у навчанні залежать від психологічного клімату та пріоритетів сім᾿ї, підтримки батьків.
Станьте прикладом для своєї дитини.
Бажаємо успіхів вам і вашим дітям!
Кiлькiсть переглядiв: 377

Коментарi